Сьогодні, 12 грудня у Києві відбувся перший національний форум «DonbasTalks: історії тих, хто творить майбутнє».

Цей проект, організований за сприяння Міжфракційного депутатського об’єднанням «Парламентська платформа майбутнього Донбасу» та Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо-переміщених осіб в Україні», зібрав жителів сходу України, які залишили власні домівки після початку війни і знову досягли успіху.

Захід відкрили співголова «Парламентської платформи майбутнього Донбасу» Сергій Тарута, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, заступник голови офісу ООН в Україні Іван Бочорішвілі та головний редактор видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.

Успішні історії переселенців у вільному просторі MediaHub презентували журналіст Громадського радіо Сергій Стуканов, директор з розвитку програм неурядової благодійної організації «SOS Дитячі містечка-Україна» Дар’я Касьянова, чемпіон світу зі скелелазіння Даниїл Болдирев та директор фонду Ізоляція Оксана Саржевська-Кравченко.

Вони розповіли про своє життя в нових умовах, про допомогу жителям Донбасу, поділилися думками щодо перспектив повернення окупованих районів під контроль України.

«Близько 1 мільйона 700 тисяч людей через війну були змушені покинути свої будинки, свої родини, і виїхати з окупованих територій. Сьогоднішня подія, яку ми зробили разом із Міжфракційним об’єднанням «Парламентська платформа майбутнього Донбасу», Радою Європи і ООН, дуже важлива саме для них. Приклад учасників форуму може надихнути їх, допомогти дати гідну відповідь на нові виклики у житті. Переконаний, переселенці можуть творити нову історію, опираючись на успішний досвід. Це стосується і простих людей, і тих, хто втратив там бізнес», – сказав народний депутат Сергій Тарута.

Історії власного успіху у нових і надзвичайно складних умовах учасники форуму розповідають також у спільному проекті «Української правди» і Ради Європи «Життя з Нуля».

Другий національний форум «DonbasTalks» планують провести вже наступного року. Як сподіваються учасники та організатори, обговорювати будуть стратегії відновлення повністю українського Донбасу.

Прес-служба МФО "Парламентська платформа майбутнього Донбасу"

ДОЛУЧИТИСЯ ДО РОБОТИ