6 грудня відбувся діловий сніданок з народними депутатами, присвячений житловим питанням внутрішньо переміщених осіб.  В заході, організованому Радою Європи, взяли участь члени  міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа майбутнього Донбасу».

Народні обранці розглядали подані до Парламенту законодавчі ініціативи, а саме:
- законопроект про компенсацію зруйнованого житла;
- законопроект, який дозволяє ставати на чергу ВПО та прибирає 6-ти місячний обмежувальний термін користування тимчасовим житлом;
- законопроект про припинення дискримінації ВПО при оренді житла шляхом звільнення арендодавців від податку, які здають житло ВПО, та введення податкової пільги для ВПО, які орендують житло.

На своїй сторінці у Facebook Олеся Цибулько написала про ініціативу депутатів Наталії Веселової (позафракційна), Дмитра Лубінця (БПП), Віталія Курила (БПП), Геннадія Чекіти (БПП), Сергія Куніцина (БПП), Олега Недави (БПП) та Георгія Логвинського (НФ): "Я за те, шоб звільнити орендодавців від податку на здачу житла для переселенців. Щоб отримати субсидію, людям потрібен договір оренди. Комунальні тарифи виросли суттєво. Для переселенців субсидія - це чи не єдина можливість вижити на підконтрольній Україні території. Саме тому ми сьогодні обговорюємо законопроект №3844 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оренди житла внутрішньо переміщеними особами".

Також свою думку щодо законопроект №3844 висловила Наталыя Веселова: "Зверніть увагу, переселенці фактично завжди оформлюють оренду офіційно. Це вкрай необхідна умова, щоб отримати субсидицію. Адже за умови дуже великої нестачі коштів питання субсидії є життєвоважливим для більшості людей, які втратили майже все внаслідок російської агресії. Плюс, якщо цей закон діятиме, ми виведемо частину ринку з тіні і матимемо базу потенційних надавачів житла. І звісно, він посприяє більш прихильному ставленню до ВПО. Держава нічого не втрачає. Це не державна допомога, але великий крок на зустріч людям. Наші партнери з міжнародних організацій схвалюють таке рішення. Крім того, ми хотіли б встановити податкову пільгу для переселенців, які самостійно вирішують свої житлові проблеми, орендуючи житло".

Прес-служба МФО "Парламентська платформа майбутнього Донбасу"

ДОЛУЧИТИСЯ ДО РОБОТИ