14 та 15 червня представники Комітету свободи слова відвідали прифронтову зону та провели засідання.Під час поїздки оглянуто декілька населених пунктів, КПВВ «Майорське», діючі телевежі та встановлені за останній рік передавачі в Покровську та Авдіївці, також проведено зустрічі з прес-офіцерами зони АТО та місцевими журналістами.

До складу делегації увійшли: в.о. Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, голова Комітету свободи слова Вікторія Сюмар, народні депутати Юрій Павленко, Богдан Онуфрик, Федір Бендюженко, генеральний директор «1+1 медіа» Олесандр Ткаченко, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко та інші.

Зазначена поїздка відбулася з метою перевірити наявність на цій території сигналу українського ТБ та радіо. Також цікавило питання, коли буде побудовано вежу в Покровську та що зроблено для глушіння ворожого сигналу.

Нагадаємо, що минулого року Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики констатував за результатами першого виїзного засідання на Донбасі, що державне управління інформаційною сферою у зоні проведення АТО на підконтрольних та непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей є незадовільним і не забезпечує адекватної протидії інформаційній пропаганді, яку веде агресор. Тоді Комітетом було підготовлено рекомендації Раді національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Міністерства інформаційної політики, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Держкомтелерадіо, Луганської і Донецької обласних військово-цивільних адміністрацій, Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», дотримання яких і перевертілося під час зазначеної поїздки.

Відкриваючи червневе виїздне засідання Вікторія Сюмар у своїй промові зазначила: «Від захисту інформаційного простору на Донбасі сьогодні залежить, без перебільшення, інформаційна безпека всієї України. Треба сказати, що значною мірою питання, які ми ставили впродовж року, повільно, але вдається вирішувати».

Під час поїздки народні депутати переконалися, що інформаційна безпека у «сірій зоні» залишається слабкою ланкою. Місцеві жителі можуть безперешкодно дивитися і слухати канали, заборонені в Україні. Водночас делегація з Києва виявила, що територія «білих плям», не охоплених українських сигналом, стає все меншою.

Член Комітету свободи слова Юрій Павленко відзначив, що відбувся прогрес в плані формування інформаційної політики та забезпечення безпеки інформаційного простору. «Багато рішень реалізується надто повільно. Проте, у порівнянні з минулим роком, коли дії центральних органів були повністю розкоординовані, тепер комісія перетворилася з формального органу на такий, що швидко реагує на потреби і виклики». 

За результати засідання, Комітет свободи слова проголосував за наступний проект рішення:

  1. Необхідність глушіння ворожого сигналу;
  2. Забезпечення інфраструктурних проектів для поширення сигналу українських ЗМІ та проникнення інтернету на цих територіях;.
  3. Задля посилення якості контенту сприяння проведенню освітніх заходів, координації та обміну інформаційним контентом з приватними, суспільними та іноземними мас-медіа;
  4. Необхідність забезпечення фінансування поліграфічного комбінату в Харкові для друку видань підрозділів ЗСУ та іншої продукції військово-цивільних адміністрацій;
  5. абезпечення ефективної координації державних і місцевих органів влади, аби завдання інформаційної політики були в пріоритеті;

 Прес-служба МФО Парламентська платформа майбутнього Донбасу

ДОЛУЧИТИСЯ ДО РОБОТИ